Minellux ab logo

Kontakt

Kontakt – Tveka inte att kontakta oss.

Vi arbetar över hela Skåne,
behöver ni hjälp elinstallationer, datanätverk eller belysning etc. ring oss gärna så hjälper vi dig.

Vollsjö – Sjöbo – Hässleholm

ÖPPETTIDER

VARDAGAR 07:00 – 17:00

Kontakt – Skåne är vår arbetsplats.

Skåne är vår arbetsplats, vi arbetar över hela Skåne med el & ljus, så behöver ni en elektriker eller ljustekniker. Ring 0727 10 78 78.

Har ni uppdrag längre iväg, kontakta oss, Minellux tar gärna uppdrag längre iväg om ni behöver våra specialkompetenser, vi sätter inga gränser. Vi utgår från Sjöbo, Vollsjö och Hässleholm.

Nästan dagligen är vi på uppdrag i Malmö och dess kranskommuner Vellinge, Svedala, Staffanstorp, Burlöv & Lomma, men givetvis är Sjöbo och Sjöbos grannkommuner Lund, Eslöv, Hörby, Tomelilla, Ystad och Skurup en viktig marknad för oss, där vi har dom flesta uppdragen hos både privatpersoner och företag.

Vår nyöppnade filial Hässleholm har öppnat möjligheten
för ännu snabbare service i Norra Skåne.

Vi jobbar på Minellux Vollsjö

Torbjorn mineur

Torbjörn Mineur

Elinstallatör / Ljusdesigner

0720 80 36 50
torbjorn@minellux.se

Pontus ovnell

Pontus Ovnell

Elektriker

0720 80 36 51
pontus@minellux.se

Erik andrén-sandberg på minellux vollsjö & sjöbo

Erik Andrén-Sandberg

Elektriker

0720 80 36 53
erik@minellux.se

Noel nordqvist på minellux vollsjö & sjöbo

Noel Nordqvist

Elektriker

0720 80 36 52
noel@minellux.se

Robin nordlund elektriker på minellux

Robin Nordlund

Elektriker

0725 80 01 86
robin@minellux.se

Christian arvidsson på minellux hässleholm & vollsjö

Christian Arvidsson

Serviceledare

0720 80 36 54
christian@minellux.se

Rolf arvidsson

Rolf Arvidsson

Logistik – Lager

0727 10 78 78
rolf@minellux.se

Jenny mineur på minellux

Jenny Mineur

Admin / Lager

0725 80 01 87
jenny@minellux.se

Flyg till: Minellux Vollsjö – Google Earth

Flyg till: Minellux Hässleholm – Google Earth

Vi får många frågor.

En del av frågorna har vi tagit med med glimten i ögat.

Vad betyder kontakt?

beröring, förbindelse, förhållande, gemenskap: läraren har en fin kontakt med eleverna;
kontaktman, även agent: vår kontakt i London
anordning för uttag av elektrisk ström, vägguttag, stickpropp, strömbrytare osv. || -en; -er

Kontakt är ett knepigt ord för elektriker.
Vi har många kunder som kontaktar oss och säger:
Vi behöver fler kontakter.
Det sprakade i kontakten.
Vi har flera lösa kontakter.
Vår hund bet av kontakten.

Vi elektriker är bra på att gissa men det kan bli fel.

Rulla till toppen